Banvit - Tofaş basket maçi izle 11 Kasim

Banvit - Tofaş maci bitmistirTransfer ortadan başlıyor!


Takviye çalışmalarına start veren Fenerbahçe, öncelikle orta sahaya yaratıcı bir isim alacak. Listedeki favoriler PSG’li Ben Arfa ve Brezilyalı Lucas Lima. Udinese’nin genç yıldızı Fofana da radarda.

Lider Galatasaray’ın 9 puan gerisinde kalan Fenerbahçe, devre arası için transfer çalışmalarına erkenden start verdi. Asbaşkan Ali Yıldırım geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Ocak ayı için şimdiden hazırlık yapıyoruz” derken, gündemde pek çok isim var. Ancak Sarı-Lacivertliler ilk olarak orta sahadaki yani merkezdeki sorunu çözecek. Mehmet Ekici’nin sakat olması, Giuliano’nun da beklenen katkıyı gösterememesi üzerine buraya yaratıcı bir oyuncu alınmasına karar verildi.

Listedeki favoriler, PSG’de sorunlar yaşayan Hatem Ben Arfa ve Santos forması giyen Lucas Lima... PSG’den Ocak ayından kesin olarak ayrılması beklenen Ben Arfa, Başkan Aziz Yıldırım’ın en büyük hayali. Lima ise uzun süredir takipte. Adı bir dönem Barcelona’yla da anılan Sambacı’nın sözleşmesi Aralık ayının sonunda bitiyor. Gündemdeki sürpriz oyuncu ise İtalya’dan: Seko Fofana. İdari menacer Hasan Çetinkaya’nın, “Bize Fofana’yı teklif ettiler. O bölgeye bir takviye yapacağız. Bu oyuncuyu detaylı şekilde izlememiz gerekiyor” açıklamasının ardından, Fofana’nın radarda olduğu ortaya çıktı. 22 yaşındaki Fildişili oyuncu, merkezde iki yönlü olarak oynayabiliyor.

Hiç yorum yok: