Almanya - Fransa maçi canli izle 14 Kasim

Almanya - Fransa maci bitmistirErol Alkan tamam da! Hayrullah Mert Akyüz nerede? A Milli Takım'ın kötü gidişi bir yana Erol Erdal Alkan son günlerin en tartışılan ismi oldu... EURO 2016 öncesi ise gündemde hiç forma giymeden 1.5 milyon TL kazanan Hayrullah Mert Akyüz vardı.


Türkiye'de oynadığı 3 takımda da varlık gösteremeyen ve şu an Hollanda 2. Ligi'nde küme düşmeme mücadelesi veren Dordrecht forması giyen Erol Erdal Alkan'ın A Milli Takıma çağrılması hala tartışılıyor. Erol'dan önce konuşulan bir başka isim, A Milli Takım'la 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na giden Hayrullah Mert Akyüz'dü. 23 yaşındaki file bekçisi, bu sezon resmen kayıplara karıştı. Bu günlerde herkes Erol Erdal Alkan'ı konuşuyor ama Hayrullah Mert Akyüz'ü çok çabuk unuttuk.

Peki hiç Milli Takım forması giymeden 1.5 milyon TL kazanan 23 yaşındaki futbolcu şimdi nerede ve yapıyor, performansı nasıl? A Milli Takım'ın EURO 2016'ya gitmesiyle milli futbolcular dağıtılan prim oldukça tartışılmıştı. Milli takımımız, EURO 2016'ya gittiği için 650 bin Euro alan futbolcu olurken şampiyon olan Portekizli futbolcular ise 275'er bin Euro prim almıştı. O dönemde en çok tartışılan isimlerin başında Hayrullah Mert Akyüz vardı. Adanasporlu kaleci 200 bin lira kazanırken, Ay-Yıldızlılar'ın EURO 2016'ya gitmesiyle birlikte tam olarak 1 milyon 500 bin TL prim almıştı, hemde hiç oynamadan.

Hiç yorum yok: