Saint Etienne - Nice macini canli izle

Saint Etienne - Nice maci bitmistir

Üsküp, UEFA Süper Kupa maçina hazir


Makedonya’nin baskenti Üsküp, Real Madrid ile Manchester United arasinda yarin oynanacak UEFA Süper Kupa maçina hazir.

UEFA Sampiyonlar Ligi sampiyonu Real Madrid ile UEFA Avrupa Ligi sampiyonu Manchester United’in mücadele edecegi karsilasma nedeniyle hareketli günler geçiren Üsküp, dünyanin dört bir yanindan konuklari agirlamaya devam ediyor.

Üsküp’teki II. Filip Arena’da oynanacak maç öncesinde sehrin birçok noktasinda Real Madrid ile Manchester United bayraklari asilirken, Makedonya Meydani’nda çesitli etkinliklerin düzenlenecegi "fan zone" olusturuldu.

Dünyanin dört bir yanindan tarafli tarafsiz çok sayida futbolseverin akin ettigi Üsküp’te Süper Kupa maçi öncesi heyecan hakim.

Brezilyali Luciana Coutinho, AA muhabirine yaptigi açiklamada, karsilasma için Üsküp’e geldigini ifade ederek, "Ülkemden çok uzak bir yer ancak futbolu çok seviyorum. O yüzden bu ülkeyi ziyaret etmek istedim. Tabii ki Real Madrid’i izlemek için geldim." diye konustu.

Macaristan’in baskenti Budapeste’den maç için Üsküp’e gelen Marton Kovacs, "Bol gollü güzel bir maç izlemek istiyoruz. Bu kenti ilk kez ziyaret ediyorum. Burasi güzel bir sehir." ifadelerini kullandi.

Bir diger Macar futbolsever Zoltan Gyuris ise Süper Kupa’da mücadele edecek her iki takimin da taraftari olmadigini belirterek, "Destekledigim takimlar arasinda Liverpool ve Barcelona yer aliyor. Macaristan’da ise Ferencvaros’u destekliyorum." yorumunu yapti.

Ispanya’nin Real Madrid ile Ingiltere’nin Manchester United takimlarinin karsilasacagi UEFA Süper Kupa maçi, 33 bin 460 seyirci kapasiteli II. Filip Arena’da yarin oynanacak. 1947’de açilan stat, son olarak 2011’de yenilenmisti.

AA

Hiç yorum yok: