Lyon - Strasbourg internetten izle

Lyon - Strasbourg maci bitmistir


Arif Kosar'in adi TFF listesinden silindi!


Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Arif Kosar'in ismi üye listesinden çikarildi. Kosar'in Sümerbank arazisinin ihalesinde yapilan usulsüzlükten dolayi 5 is adami ile birlikte tutuklama karari aldigi ve bu nedenle listeden çikarildigi ögrenildi. TFF ilerleyen saatlerde Yönetim Kurulu Üyesi Arif Kosar’in, üyeligini düsürdügünü açikladi.

Türkiye Futbol Federasyonu, yönetim kurulu üyelerinden Arif Kosar'in ismini üye listesinden çikardi.

Manisa’da yaklasik 11 yil önce sehrin önde gelen siyasetçi ve isadamlari tarafindan kurulan Manisa Ortak Girisim Grubu’nun satin aldigi Sümerbank arazisinin ihalesinde yasanan usulsüzlük iddiasi nedeniyle 5 is adami hakkinda tutuklama karari verildigi belirtilirken, Arif Kosar'in da bu isimlerden biri oldugu ögrenildi. TFF'nin Kosar'i bu nedenle listeden çikardigi bildirildi.

Manisa’da yaklasik 11 yil önce sehrin önde gelen siyasetçi ve isadamlari tarafindan kurulan Manisa Ortak Girisim Grubu’nun satin aldigi Sümerbank arazisinin ihalesinde yasanan usulsüzlük iddiasi nedeniyle, Ankara 1’inci Agir Ceza Mahkemesi’nde dava açildi.

Yargilama sonunda 4 yil 2’ser ay hapis cezasi ve toplam 77 milyon 83 bin 320 lira cezaya çarptirilan 6 sanik, temyiz için davayi Yargitay’a tasidi. Dosyayi inceleyen Yargitay, yerel mahkemenin kararini onadi. Kararin kesinlesmesinin ardindan saniklar hakkinda 24 Temmuz 2017 tarihinde tutuklama sürecini baslatildi.

Ankara 1’inci Agir Ceza Mahkemesi’nin tutuklama karari ellerine ulastiktan sonra savciliga teslim olan dönemin AK Partili Manisa Belediye Baskani Bülent Kar, isadamlari Hüseyin Akdede, Hakki Bayraktar, Cemal Izci ve Erdinç Yumrukaya cezaevine gönderildi. Hakkinda tutuklama karari olan diger isadami Arif Kosar’in ise yakinlarina yarin teslim olacagini söyledigi ögrenildi.

Haklarinda 4 yil 2’ser ay hapis cezasi bulunan 6 kisinin, geçen yil çikarilan 671 Sayili Kanun Hükümde Kararname ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin Infazi Hakkinda Kanun’a eklenen geçici maddeden yararlandiklari için infaz edilmesi gereken cezalari 2 yil 1 aya düsürüldü. Saniklarin 1 ay cezaevinde kaldiktan sonra, geriye kalan 2 yillarini denetimli serbestlikle geçirecekleri belirtildi.

Olayin geçmisi

Özellestirme Idaresi Baskanligi’nin 2005’te düzenledigi ihaleyle Manisa Ortak Girisim Grubu’na 2.5 milyon TL sosyal güvenlik prim borcu ve 3 milyon 571 bin dolar karsiligi sattigi, Sümerbank’a ait Manisa Pamuklu Mensucat A.S.’nin arazisinin bir bölümü, imar degisikligi sonrasi 25 milyon Euro bedelle Hollandali bir firmaya satilmisti. Basbakanlik Teftis Kurulu’nun konuyla ilgili raporu sonrasi Özellestirme Yüksek Kurulu ihaleyi iptal etmis ve tapu iptal davasi açmisti. Manisa Ortak Girisimi’nin ihalenin iptaline yaptigi itiraz ise Danistay 13’üncü Dairesi’nce reddedilmis, karar Dava Daireleri Kurulu’nca Mart 2013’te onanmisti.

TFF'den açiklama

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Arif Kosar’in, üyeligi düsürüldü.

TFF’den yapilan açiklamada, "TFF Yönetim Kurulu üyelerinin tasimasi gereken sartlar TFF Statüsü’nün 33(5) maddesinde sayilmis olup, Arif Kosar ayni maddenin (d) bendinde sayilan kosulu yitirdiginden Yönetim Kurulu üyeligi, 4 Agustos 2017 tarihinde gerçeklestirilen Yönetim Kurulu toplantisinda alinan kararla düsürülmüstür." denildi.

Açiklamada ayrica, Arif Kosar hakkinda Ankara 1. Agir Ceza Mahkemesi’nin 28.09.2016 tarih, 2014/378 E. ve 2016/294 sayili kararinin Yargitay tarafindan onandigi ve bu sebeple kararin kesinlestiginin ilgili mahkeme tarafindan TFF’ye bildirildigi ifade edildi.

DHA

Hiç yorum yok: