Aston Villa - Hull City canli izle

Aston Villa - Hull City maci bitmistir


Bekir İrtegün'den FETÖ açıklaması!


Telefonunda Bylock olduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan futbolcu Bekir İrtegün, yazılı bir açıklama yaptı. İrtegün’ün savcıya ismini verdiği şahıslar arasında eski futbolcudan aktif futbolcuya, yöneticiden teknik adama kadar 20’ye yakın isim olduğu iddia edilmişti.

Bylock kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılan futbolcu Bekir İrtegün'ün itirafçı olduğu ve savcılığa çok sayıda isim verdiği ileri sürülmüştü. İrtegün, son dönemde yaşananlarla ilgili bir açıklama yaparak adının Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile anılmasına tepki gösterdi.

İşte İrtegün'ün resmi twitter sayfasından yaptığı o açıklama:

16 yılı geride bıraktığım profesyonel futbol hayatımda, milli formayı her kademede terletmiş biri olarak, son günlerde hakkımda çıkan haber ve yorumlar nedeniyle tarif edilemez bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşıyorum.

Son derece hassas ve özverili olunması gereken, ülkemizin her bireyini yakından ilgilendiren bu sürece dair sessiz kalma niyetimi; günbegün artan ve maalesef artık kabul edilemez bir 'linç' haline dönüşen, en önemlisi benim üzerimden ailem ve sevdiklerimin yıpratılmasından duyduğu rahatsızlık ve çaresizlik nedeniyle askıya almak durumundayım.

Öyle ki; hakkımda herhangi bir adli işlem yapılmamışken avukatım aracılığı ile müşteki sıfatıyla savcılığıa müracaatım oldu. Bu müracaat üzerine ifademin alınması istendi; ben de bizzat emniyete giderek soruları samimi bir şekilde cevapladım.

Daha sonra ise emniyet birimleriyle tekrar savcılığıa gelerek, Savcılıkta da ifade verdim. Bildiğiniz üzere ifademin ardından da serbest bırakıldım.

Soruşturmanın gizliliği ve selameti açısından içeriğe ilişkin bu noktada daha fazla bilgi vermem mümkün değil. Yine de ilerleyen süreçte kanunların izin veridği ölçüde gerekli açıklamaları sizlerle paylaşırım.

Ayrıca, adımın, ülkemizin düzenini ve demokrasisini tehdit eden FETÖ terör örgütü ile anılması beni derinden yaralamıştır; biliyorum ki gerçeklerin ortaya çıkması için adli merciler üstün bir çaba sarf ediyor.

Söyleyebileceklerim kısıtlı olsa da şunu gönül rahatlığıyla belirtmeliyim;
Ben yanlış hiçbir şey yapmadım. Bu durumdan sonsuz rahatsızlık duyuyor ve açıkçası bunu hak etmiyorum...

Hiç yorum yok: